Daļa no cilvēkiem neatšķiras no vidusslaiku pilsoņiem. Arī tagad vairums ir analfabēti. Ja toreiz cilvēks nemācēja lasīt, bet viedoklis bija, sagrābstot informāciju no citiem, tad tagad ir līdzīgi. Cilvēks izlasa tekstu, bet neiedziļinās būtībā. Viedoklis rodas no citu teiktā bez kristiskās domāšanas.
Vai vispār daļa cilvēku nojauš politiskus, sociālus, un filosofiskus terminus, ko pats izmanto, izsakot viedokli vai nostājoties kādas politiskas grupas pusē? Par politiskiem jēdziniem saraksta biezas grāmatas, bet tikai retais lasa tās. Sociālos tīklos pēc tam ar tiem mētājās pa labi un kreisi, izlikdamies gudrāki, nekā ir.
Ja Latvijā cilvēki izprastu labāk jēdzienus, viņu pilsoniskā rīcība būtu arī racionālāka, kas celtu labklājību un izglītības līmeni valstī.
Neviens cilvēks nekļūst par izcilu domātāju tikai domājot. Tas nozīmē, ka gudrību var izkopt tikai mācoties un domājot kritiski, loģiski un izzinot caur grāmatām pasauli.
Tāpēc ir svarīgi, ka cilvēki ir ieinteresēti dažādu procesu būtībā un, lai tos labāk izprastu ir jābūt interesei izdziļināties, lai uz situāciju spētu apskatīties no vairākām pusēm un saprastu sakarības sabiedrībā.
#sabiedriba #sabiedribasveseliba #europe #voins #europarlament #sabiedrība #rīga #politika #janisvoins #rīgalatvija #valsts #solvingproblems